Історія кафедри: Павліщев Марат Іванович

Доктор технічних наук, професор. Фахівець в галузі розробки технологій і обладнання різного призначення з рідкими і твердими газодисперсними системами. Має більш ніж 150 наукових публікацій і більш ніж 20 авторських свідоцтв і патентів.

Аспірант кафедри МАХНВ у 1960 році захистив дисертацію кандидата наук. У 1988 році захистив дисертацію доктора наук на тему “Моделювання процесів міжфазного переносу в проточних газодинамічних дисперсних потоках”. Перші наукові інтереси і погляди сформовані під керівництвом і в співпраці тодішнім з завідувачем кафедри МАХВ Чорнобильським Й.І. Відомі 5 сумісних наукових публікацій. Перша розробка – розпилювальний кондиціонер під тиском для систем кондиціювання повітря барокамер.

Павліщев Марат Іванович

Під керівництвом Павліщева М.І. захищено 3 дисертації кандидатів наук: Сидоренко С.В., Степанюк А.Р., Нестеров О.П. Троє учнів проф. Павліщева М.І. у річні часи викладали і викладають на кафедрі МАХНВ.

На кафедрі МАХНВ під його керівництвом створено лабораторію динаміки дисперсних систем. Колектив лабораторії має чималий творчий доробок. Найбільш продуктивний напрямок: технологія і обладнання нанесення полімерних покриттів різного призначення методом електростатичного напилення порошків полімерних матеріалів.

Призначення покрить:

• антикорозійне покриття (внутрішня і зовнішня поверхні труб або інших виробів);
  • декоративні (побутові товари, корпусні деталі приладів);
  • антиадгезійні (плити морозильних камер, вузли теплового зварювання полімерних деталей);
  • антикавітаційні (лопаті гребних гвинтів);
  • ізоляційні;

Розроблено та впроваджено наступні проекти:

• Універсальна установка для нанесення покриттів різного призначення на деталі невеликих розмірів різної форми (УНРП-ІМ), виготовлено малою серією на Балтійському БЦКБ;
  • Установка для нанесення покриттів на внутрішню поверхню труб різної просторової конфігурації трубопроводів морських суден (УНПТ). Виготовлено малою серією разом з Балтійським БЦКБ;
  • Установка (ділянка комплексної лінії) для нанесення покриттів на зовнішню поверхню труб газопроводів. Спільний проект з Черкаським НПО ”Комплекс”;
  • Установка для нанесення покриттів на лопаті гребних гвинтів судин. Експлуатувалась на ОАО “Ленінська Кузня”, м. Київ;
  • Установка для нанесення покриттів на плити морозильних камер траулерів. Експлуатувалась на ОАО “Ленінська Кузня”, м. Київ;
  • Установка для нанесення поруватих покриттів на мідні жили кабелів зв’язку. Пілотний зразок запущений на Одеському кабельному заводі. Пророблено технічну пропозицію на установку для нанесення покриттів на оптичні волокна;
  • Модифікована універсальна установка для нанесення покриттів на рамки для завішування деталей годинників на стадії позолочування. Виготовлена і використовується на годинниковому заводі м. Вуглич.
  • Установка для нанесення покриттів на внутрішню поверхню труб різної просторової конфігурації трубопроводів морських суден (УНПТ). Виготовлена і використовується на заводі «Азот» м Чарджоу, Туркменістану

За визнанням колег і студентів Павліщев Марат Іванович був одним з найкращих лекторів, широко обізнаний, професійний, доброзичливий рецензент.