Наші спеціалізації:

Комп'ютерне моделювання та проектування обладнання хімічних і нафтопереробних виробництв

Інжиніринг, комп'ютерне моделювання та проектування обладнання хімічних і нафтопереробних виробництв

Детальніше »

Комп'ютерне моделювання та проектування обладнання целюлозно-паперового виробництва

Інжиніринг, комп'ютерне моделювання та проектування обладнання целюлозно-паперового виробництва

Детальніше »

1. Кращий технічний університет України

2. Диплом європейського зразка, що визнається у будь-якій країні світу

3. Високий рівень підготовки фахівців

4. Стипендія у розмірі 1400-2500 грн/міс

5. Гуртожиток для всіх іногородніх студентів

6. Можливість стажування за кордоном у кращих університетах та провідних підприємствах світу

Чим Ви будете займатися навчаючись в нас?

1. Хімічна технологія стосується науки, технологій та менеджменту, пов'язаних з виготовленням матеріалів та виробів, необхідних нашому суспільстві.

2. Ви вивчите цілий ряд цікавих предметів, що включають в себе основи хімічного машинобудування, а також прикладну частину математики та фізики.

3. Технічні аспекти навчання базуються на прогнозуванні поведінки матеріалів та хімічних реакцій - це означає прогнозування, управління та моделювання композиціями, потоками, температурами та тисками твердих речовин, рідин та газів.

4. Ви дізнаєтеся про хімічні, фізичні та біологічні процеси з використанням математики та фізики, а також вивчите обладнання та технології, що використовуються промисловістю для широкомасштабного виробництва та питання безпеки, що стосуються галузі.

5. Студенти можуть подати заявки на продовження навчання за кордоном. Партнери обміну пропонуються за допомогою схеми обміну Erasmus та / або схеми глобальної біржі. Для отримання додаткової інформації про програму навчання за кордоном звертайтеся за адресою: http://mobilnist.kpi.ua/en/

Детальна інформація про дні відкритих дверей представлена за посиланням

-->

Конструкції і застосування фільтрів розплаву

Фільтрування розплаву полімеру дозволяє позбутися від твердих включень, вирівняти температурну і концентраційну неоднорідності. Використання фільтра розплаву в лініях виробництва труб з полімерних матеріалів дозволяє істотно знизити ймовірність появи дефектів в стінці труби.

Тиск розплаву впливає на пружність матеріалу (наприклад, фторопласт – 4), який в свою чергу тисне на притискне кільце, забезпечуючи необхідне для герметизації зусилля. Наявність пружного матеріалу необхідно для компенсації деформації елементів фільтра і утворення щілин. Явним недоліком конструкції є необхідність зупинки лінії при заміні решітки з фільтром, – навіть короткочасне перекриття каналу призводить до стрімкого підвищення тиску аж до 200 МПа, і руйнування кріплення.

фыльтри розплаву1

Збільшення розмірів решітки як спосіб забезпечення
невпинної заміни фільтрувальної сітки

Крім того при наявності тиску решітка міцно затиснута між плитами, і при її переміщенні може утворитися задір між поверхнями ковзання. Дана конструкція може бути використана при тиску до 25 МПа.

фыльтри розплаву2

1 – шибер круглий; 2 – корпус; 3 – решітка

Конструкція двохканального фільтра

Конструкція шиберного фільтра удосконалювалася з метою забезпечення можливості невпинної роботи по двох незалежних напрямках:
1. значне збільшення діаметра решітки до значення, при якому при русі шибера наступна решітка потрапляє в робочу зону раніше, ніж поточна вийде з цієї зони;
2. зниження часу при заміні фільтра за рахунок збільшення швидкості переміщення шибера.
Обидва способи припускають герметизацію не по поверхні решітки, а по поверхні шибера, специфіка обслуговування такого фільтра: затиснення шибера має регулюватися і відповідати зусиллю, при якому розплав в малій кількості проходить назовні, утворюючи високов’язку мастило, що охороняє від задирів між поверхнями. Шибер виготовляється твердим (хромування), притискне кільце – більш м’яким (антифрикционная бронза). Передбачається шліфування притискного кільця через нерівномірного зносу (250 ÷ 500 спрацьовувань) і його заміна (4 ÷ 5 шліфувань).
Обидва способи, очевидно, викликають зниження робочого тиску (до 5 ÷ 10 МПа), другий спосіб вимагає використання гідроакумулятора на гідростанції.

До недоліків також необхідно віднести необхідність прогріву решітки перед заміною, для чого в другому способі необхідно встановити нагрівачі безпосередньо в шибері.

При заміні сітки за першим способом частина розплаву виходить назовні, що призводить до негативного пульсації розплаву на виході з трубної головки, за другим способом в розплав потрапляє повітря і при виході з головки (різке зниження тиску) “стріляє” утворюючи бульбашки і наскрізні отвори.

фыльтри розплаву3

1 – касети для утримання сітки, що фільтрує в формі прямокутних решіток з замками на протилежних сторонах; 2 – корпус з двох половинок, всередині якого переміщаються касети
Конструкція касетного фільтра

Конструкція стрічкового фільтр розплаву докладно описана в літературі, використання його в лінії виробництва труб з полімерних матеріалів обмежене високою вартістю фільтра і витратних матеріалів (спеціальна сітка), малим робочим тиском (сітка продавлюється в отвори решітки).

Потік розплаву на вході ділитися на два канали, кожен з яких проходить через круглий шибер, в якому встановлені грати з сіткою для фільтрування. У міру забруднення сітки шибери черзі опускаються або піднімаються, що дозволяє замінити сітку, що фільтрує. Герметизація відбувається в кільцевому зазорі між шибером і корпусом завдяки великій довжині зазору, малої його товщині (12 ÷ 25 мкм). Охолодження верхньої і нижньої поверхні корпусу значно знижує потік витоків через кільцевої зазор завдяки різкому підвищенню в’язкості розплаву при зниженні температури. Переваги конструкції: високий робочий тиск (50 МПа), простота експлуатації.

Недоліки: висока вартість, необхідність повного очищення порожнини в круглому шибері для установки решітки з фільтрує сіткою, що викликано охолодженням і склування розплаву полімеру в порожнині при виході з корпусу; захоплення великої кількості повітря і негативна пульсація продуктивності через значного обсягу порожнини в круглому шибері для установки решітки.