Турбінні мастила набули широкого використання в промисловості і призначені для змащування підшипників та допоміжних механізмів парових турбін, а також в системах ущільнення і регулювання як гідравлічної рідини і ущільнюючого середовища.
Отримання високоякісного мастила відбувається за допомогою селективної очистки.
Селективна очистка мастил процес екстракційного вилучення з масляних дистилятів (350 500 °С) і деасфальтизата гудрону смол і високомолекулярних ароматичних вуглеводнів. При цьому необхідно нагрівати і охолоджувати велику кількість речовин. Для цього доцільно використовувати кожухотрубний теплообмінник .
Недоліком теплообмінників недостатньо висока ефективність передачі тепла у трубному просторі.
В основу корисної моделі поставлена задача, що полягає у підвищенні ефективності тепловіддачі та зменшенні габаритів. Поставлена задача вирішується тим, що теплообмінні труби виконано з перемінним повздовжнім профілем із вставками.
Кожухотрубний теплообмінник містить розподільчу камеру з кришкою, з’єднаною з кожухом, теплообмінні труби, з’єднані перегородками з сегментними вирізами, та штуцера для між трубного і трубного простору, згідно з конструкцією, горизонтального розміщення теплообміника, а теплообмінні труби виконано з перемінним повздовжнім профілем із вставками.