КЛЕЇЛЬНИЙ ПРЕС

Посилання на матеріал (.pdf)

Для поверхневої проклейки паперу чи картону використовують клеїльний прес. Він встановлюється в сушильній частині папероробної або картоноробної машини, де сухість паперового полотна (на вході в клеїльний прес) складає не менше 70%.

Клеїльний прес складається з двох валів–пресів, між якими проходить папір. Кожен прес повинен мати свій привід. Діаметр валів залежить від швидкості та ширини машини (450…700мм).

joint gluing machine

Процес проклеювання відбувається наступним чином, паперове полотно проходить між двома валами, які дещо його стискають. Нанесення проклеючої композиції на поверхню паперу відбувається за допомогою сприсків, які знаходяться над валами. При проклеюванні матеріалу рівень клею між валами постійно підтримується. Таким чином, під час проходження через клеїльний прес паперове полотно спочатку проходить через шар проклеючої маси, а потім між валами преса. При виході з преса папір з нанесеним клеєм надходить на сушіння в досушуючу сушильну частину папероробної машини (ПРМ). Процес проклейки завершується під дією теплової обробки при її досушуванні.

В зв’язку з важкістю видалення вологи з проклеєного паперу сушильна частина ПРМ збільшується на 15…40%, що є недоліком поверхневого проклеювання. Також недоліком є створення складок на полотні та прилипання полотна до валів. Можливим усуненням останнього недоліку є установка на виході паперового полотна сукноправних валиків з силіконовим покриття. І це покриття зменшує прилипання до нього проклеєного паперу. А розміщення таких валиків на відстані один від одного сприятиме затвердінню проклеєного паперу поза їх розміщенням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *