В сучасних умовах стрімкого розвитку промисловості все більш широкого використання набуває мідний купорос, який використовується у сільському господарстві для захисту рослин від різних грибкових захворювань, для обробки деревини задля запобігання гниття, у харчовій промисловості у якості консерванта ( Е519), в медицині застосовується, як антисептичний засіб, в металургії (нікелювання, гальваніка), тощо .
Для отримання кінцевого продукту в технологічній схемі виготовлення мідного купоросу використовуються барабанні сушарки, які призначені для безперервного сушіння при атмосферному тиску кускових, зернистих і сипучих матеріалів .
Внаслідок того, що в середині барабанної сушарки рухається вологий зернистий матеріал, який злипається, це призводить до утворення застійних зон в місцях різкого повороту теплоносія та оброблюваного матеріалу, а також збільшення гідравлічного опору в цілому, в результаті чого знижується продуктивність та виникає необхідність очистки сушарки.
В основу модернізації поставлена задача унеможливити залипання та утворення застійних зон висушуваного матеріалу, а також зменшити гідравлічний опір циліндричного барабана та сушарки в цілому.